Blížící se přestupová sága Gianluigiho Donnarummy a Edersonův přestup do Galatasaraye
Manchester City a Paris Saint-Germain se údajně dohodly na přestupu italského brankáře Gianluigiho Donnarummy za poplatek ve výši přibližně 30 milionů eur. Přesto je tento krok pozastaven, protože Manchester City se snaží dokončit prodej svého současného brankáře Edersona do Galatasaraye.
Je zřejmé, že Manchester City je přesvědčen, že uzavře dohodu o Donnarummovi před blížícím se termínem přestupů. I když o brankáře projevila zájem i Chelsea, předpokládá se, že jeho přesun je v této fázi nepravděpodobný, protože Chelsea se místo toho soustředí na jiné oblasti kádru.
Manchester United již dříve projevil zájem o Donnarummu, ale od té doby se zaměřil na Senna Lammense z Antverp, protože pokračuje v posilování své soupisky.
Zákulisí potenciálního přestupu Donnarummy
Zdroje naznačují, že Manchester City se již s Donnarummou dohodl na osobních podmínkách. Brankář údajně odmítl nabídku PSG na novou smlouvu a vyjádřil zklamání z toho, jak s ním v klubu zachází. Hlavní překážkou je nyní Edersonův odchod. Jednání s Galatasarayem pokračují a po dokončení se očekává, že Donnarumma se připojí k City.
Původně PSG požadovalo za Donnarummu 50 milionů eur, ale jednání vedla k poklesu ceny na 26–30 milionů eur, což učinilo přestup schůdnějším.
Pozice Chelsea na brankářském trhu
Navzdory zájmu Chelsea o Donnarummu uvažovala o brankáři nejvážněji na začátku přestupového období Mike Maignan z AC Milán, i když k dohodě nedošlo. V návaznosti na to se Chelsea rozhodla ponechat Roberta Sancheze jako svého brankáře první volby v dohledné budoucnosti.
Pokud Manchester City úspěšně dokončí prodej Edersona, zdá se, že neexistují žádné další překážky pro přivedení Donnarummy do jejich řad, což by pro klub znamenalo významný přestupový převrat.